KPSS Adayları 2019 Merkezi Atamalarda Yüksek Kontenjan Bekliyor

KPSS adayları son iki yılda merkezi atamalarda kontenjan mağduru. Lisans, önlisans ve lise mezunları için yüksek KPSS puanları alınsa bile atanmak son derece zor bir hal aldı. Tüm atamalar merkezi ve KPSS puan üstünlüğüne göre neden olmasın!

KPSS Adayları 2019 Merkezi Atamalarda Yüksek Kontenjan Bekliyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adayları 2017 ve 2018 yıllarında yaşanan mağduriyetlerin sona ermesini talep ediyor. Milyonlarca LİSANS, ÖNLİSANS ve ORTAÖĞRETİM adaylarına verilen kadro sayısı 5’er bini bile bulmadı.

My Memur olarak KPSS adaylarının taleplerine ve beklentilerine dair sürekli gündem oluşturmakta ve haberlerimizde birçok branşın ciddi kontenjan talepleri olduğunu belirtmekteyiz. Sizlerden gelen taleplerin hepsini haberleştirerek, kamu personeli alımlarında tüm branşlara adil kontenjan dağılımı yapılmasını talep etmekteyiz.

 

KAMU PERSONELİ ALIMLARI KADROLU, MERKEZİ VE SADECE KPSS PUANI İLE OLSUN

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adaylarının, sendikaların talepleri de kamuya personel alımlarında sadece sınav puanının kullanılması. Merkezi atama yılda 2 kez yapılıyor, fakat sınırlı sayıda kontenjan merkezi atamalarda kadrolu olarak yer buluyor.

Kamuya personel alımları ya sözleşmeli, ya mülakat puanı esas alınarak veya mülakat öncelik görülerek yapılmaya devam ediyor. Bunun ne kadar sağlıksız ve haksızlık oluşturan bir durum olduğunu bir kez daha anlatmaya gerek yok. Fakat MÜLAKAT ile kamuya personel alımlarının ne kadar sakıncalı ve HAK gasbı oluşturan bir durum olduğu ortada!

Milyonlarca KPSS adayı, bir o ilana bir bu ilana başvuru yapmaktan müzdarip olmuş durumda. Kamuya her yıl 100 binden fazla sivil, askeri vb. personel alımları yapılıyor. Fakat bunların ancak 10’da biri KPSS puan üstünlüğüne göre yapılmakta.

Elbette bazı personel alımlarında özel yetenek sınavları veya uygulama sınavları olacaktır. Fakat MÜLAKAT sınavı ne yetenek ölçmekte ne de adayların taleplerini karşılamakta. Birkaç dakikalık süreçte kamuya personel alımının sözel olarak yapılması ne kadar sağlıklı.

SON SÖZ

My Memur olarak, Milyonlarca KPSS adayının taleplerini görmezden gelmek oldukça yanlış bir tutum olduğunu düşünüyor ve yetkililerin bu konuda ciddi adım atmasını bekliyoruz.

Kaynak: mymemur.com.tr

KPSS Adayları 2019 Merkezi Atamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Hamile kadına saldıran saldırganlar serbest bırakıldı
Hamile kadına saldıran saldırganlar serbest bırakıldı
Uzmanlar uyarıyor: ağrıyan dişe kolonya basmayın
Uzmanlar uyarıyor: ağrıyan dişe kolonya basmayın